• Facebook
 • linkedin
 • twitter
 • youtube
 • sns01
 • sns04

ЗА НАС

Пробив

 • about us img
 • about us img2
 • about us img3

Fineco

ВОВЕД

Гуангдонг Fineco Machinery Group Co., Ltd. е основана во 2013 година. Тоа е високо-технолошко претпријатие кое интегрира R&D, производство и продажба на опрема за етикетирање и опрема за интелигентна автоматизација. Исто така е професионален производител на големи машини за пакување. Нашите главни производи вклучуваат машина за високо-прецизно обележување, машина за полнење, машина за затворање, машина за намалување, самолеплива машина за етикетирање и соодветна опрема.

 • -
  Основана во 2013 година
 • -
  20 годишно искуство
 • -+
  Повеќе од 65 производи
 • -B
  Повеќе од 1 милијарда

производи

Иновации

 • FK Big Bucket Labeling Machine

  Означување на голема кофа FK ...

  Параметар на машината за обележување голема кофа FK: Параметар U 220 V KW 990W 0,3-0,6 Mpa Тежина околу: 140KG достапна моќност 220V / 50HZ големина на машината 850 mm * 410 mm * 720 mm дијаметар на етикета Φ76mm-240 mm Толеранција на обележување ± 0,5 mm граница на големината на етикетата (ММ) Л 6 -150 мм Ш 15-130 мм големина на списокот на производството Л 20 -200 мм Ш 20-150 мм Т 20 -320 мм Брзина на обележување до 15-30 / ЕЕЗ / минута Опис на машината: Машина за обележување на голема кофа FK ...

 • FK617 Semi automatic Plane Rolling Labeling Machine

  FK617 Полуавтоматска P ...

  FK617 Полуавтоматска машина за означување на тркалање со авиони Опис на машината: method Методот за прилагодување FK617 е едноставен и треба само да се помести висината на притисното тркало, положбата на сензорот за етикета и сензорот за слајд. Процесот на прилагодување е помалку од 10 минути, а точноста на обележувањето е голема, а грешката е тешко да се види со голо око. Тоа е најдобриот избор за производи со помало масовно производство. Space FK617 простор за подот околу 0,50 стере. ⑥ Машина С ...

 • FK616A Semi Automatic Sealant Labeling Machine

  FK616A полуавтоматско ...

  FK616A полуавтоматска машина за обележување на заптивната смеса Основна употреба: ④ FK616A Методот на прилагодување е едноставен: 1.Прилагодете ја висината на плочката за притискање и положбата на цилиндерот според големината на производот, оставете го цилиндерот да го притисне производот. 2. Прилагодете ја положбата на сензорот, нека излезе парче етикета. 3. Прилагодете ја положбата на производот и должината на етикетата во првата фаза, оставете ја етикетата на првата фаза да се притисне помеѓу двете цевки на производот од. ..

 • FK616 Semi Automatic 360° Rolling Labeling Machine

  FK616 Semi Automatic 3 ...

  FK616 полуавтоматско машинско обележување со машина за означување 360 ° Опис на машината: ③ FK616 има дополнителни функции за зголемување: печатач за конфигурациски код или печатач со мастило, при обележување, испечатете го бројот на серискиот производ, датумот на производство, датумот на дејствување и другите информации, кодирањето и обележувањето врши истовремено, подобрување на ефикасноста. ④ FK616 1.Прилагодете го методот е едноставен и треба само да се помести висината на тркалото под притисок. 2. Прилагодете ја положбата на мувла на ...

 • FK807 Automatic Horizontal Round Bottle Labeling Machine

  FK807 Automatic Horizo ​​...

  Опис на машината за автоматско обележување шишиња со шишиња FK807 Машина за обележување FK807 може да реализира цела недела етикетирање и полунеделно обележување, како и двојно обележување на предната и задната страна на производот, како и проредот помеѓу предните и задните етикети да се прилагоди. Процес на работа Принцип на работа: PLC обработува сигнал на производ и сигнал за етикета, а потоа излегува сигнал до влечниот мотор за да започне етикетирање. Процес на обележување: Ставете производи ...

Зошто да не изберете нас

Прво услуга

ВЕСТИ

Вести во реално време

Ако ви требаат индустриски решенија ... Ние можеме да ви помогнеме

Ние обезбедуваме иновативни решенија за одржлив напредок. Нашиот професионален тим работи на зголемување на продуктивноста и ефективноста на трошоците на пазарот

Контактирајте не