• Facebook
 • linkedin
 • twitter
 • youtube
 • sns01
 • sns04

Вести

 • Cosmetic Labeling Machine

  Козметичка машина за етикетирање

  Со развојот на науката и технологијата, луѓето се повеќе и повеќе се збогатуваат, животната забава станува се побогата, се повеќе се грижат за нивното облекување и дотерување, Групата на потрошувачи на производи за нега на кожа се шири, не се само жените, Се поголем број мажи се исто така д...
  Прочитај повеќе
 • Machine Attendance

  Машинско присуство

  Со развојот на индустријата за автоматизација, има се повеќе и повеќе индустрии со цел да се зголеми ефикасноста на производството, почнаа да користат автоматска машина за етикетирање, секој што ја користи машината сака да го продолжи работниот век на машината, па како да го направи тоа?Дозволете ни на компанијата Финеко да ви...
  Прочитај повеќе
 • Service

  Сервис

  Во машинската индустрија, слушнавме премногу клиенти кои велат дека по купувањето опрема од други компании, услугата по продажбата на добавувачот не е на место, што доведува до доцнење на производството. Клиентот е загрижен дали нашата компанија ќе има таков проблем .За овој проблем...
  Прочитај повеќе
 • FIENCO Summary Meeting On The Work Of October

  Збирен состанок на ФИЕНКО за работата на октомври

  На 5-ти ноември, целиот персонал на КОМПАНИЈА А го одржа збирниот состанок за работа за октомври.Секој оддел направи резиме на својата работа во октомври на начин на говор на менаџерот.На состанокот главно се разговараше за следните точки: ①.Постигнување Компанијата во октомври секој оддел...
  Прочитај повеќе
 • FINECO Exhibition

  Изложба FINECO

  Изложбата за индустриска опрема за пакување и угостителска обработка во Гуангжу ќе се одржи во Комплексот за увоз и извоз на Кина (Кантонски саем) од 27 октомври до 29 октомври 2021 година, според времето на Кина. Главните излагачи на оваа изложба се индустријата за машини за пакување, Ладна ...
  Прочитај повеќе
 • FK808 Bottle Neck Labeling Machine

  FK808 Машина за етикетирање на вратот од шишиња

  Со континуираниот напредок на времето на луѓето, естетиката на луѓето станува сè повисоко и повисоко, а естетските барања на производите се сè повисоки и повисоки.Многу шишиња и лименки со храна од висока класа сега се потребни за етикетирање на вратот на шишето, особено ако ко...
  Прочитај повеќе
 • FK814 Top And Bottom Labeling Machine

  FK814 Машина за етикетирање на врвот и на дното

  Со напредокот на Тајмс, трошоците за физичка работа стануваат се повисоки и повисоки, а начинот на рачното етикетирање предизвикува се повеќе и повеќе трошоци за претпријатијата.Се повеќе претпријатија треба да ја автоматизираат производната линија, произведената машина за етикетирање е со промената на The Times и т...
  Прочитај повеќе
 • Choose labeling machine

  Изберете машина за етикетирање

  Може да се каже дека храната е неразделна од нашиот живот, таа може да се види насекаде околу нас. Ова го промовираше подемот на индустријата за машини за етикетирање. Со зголемената побарувачка за ефикасност на производството и намалување на трошоците во различни индустрии, автоматската машина за етикетирање е повеќе и повеќе луѓе...
  Прочитај повеќе
 • Weighing printing labeling all in one machine

  Тежина за печатење етикети сите во една машина

  Машината за етикетирање за печатење со тежина е еден вид модерна машина и опрема, има печатење за пренос на топлина и разновидни напредни функции како што се автоматско етикетирање, Машината ги комбинира функциите на печатење етикети, етикетирање и мерење, евтина професионална опрема особено. ..
  Прочитај повеќе
 • Celebrate Mid-Autumn Festival

  Прославете го фестивалот на средината на есента

  Време е за годишниот фестивал на средината на есента во Кина.FINECO подготви многу подароци за средината на есенскиот фестивал за своите вработени и одржува многу игри со награди. Сите машини за етикетирање, машини за полнење и машини за пакување имаат попуст од 10% во рок од 1 месец од фестивалот на средината на есента.Месечевите колачи се на Ми...
  Прочитај повеќе
 • FINECO Little Bit Of Lift Sharing Meeting

  Состанок за споделување на FINECO Little Bit Of Lift

  FINECO секој месец да организира состанок за споделување, Раководителите на сите сектори присуствуваа на состанокот, а другите вработени доброволно се приклучуваат на активноста, однапред изберете го овој домаќин на состанокот за споделување секој месец, домаќинот е случаен гласачко ливче може исто така доброволно, целта на овој состанок е на ма...
  Прочитај повеќе
 • FINECO Staff speech learning

  FINECO Учење говор на персоналот

  FINECO мисли дека добрата елоквентност ќе направи лошо кон добро, добрата елоквентност може да има ефект на шлаг на тортата, добрата елоквентност може да им помогне да ги променат своите лоши навики, Само со постојано подобрување на способноста на целиот персонал, клиентите може да имаат поголема доверба и компанијата се развиваат подобро.Така, водечката ...
  Прочитај повеќе
12Следно >>> Страница 1/2